Simracing

Swoją przygodę z SimRacingiem zacząłem w 2007 dołączając do Ligi Pit-Lane na grze F1 Challenge 99-02 z modem PMG 2007.

Początki były ciężkie, nikt nie myślał o grze na kierownicy. Godziny spędzone na torze klikając w klawiaturę. Po pełnym sezonie przejąłem organizacje Ligi. Drugi sezon to również F1 Challenge.

W trzecim sezonie przyszedł czas na zmiany. Zmiana platformy do ścigania na rFactor wymagała zdecydowanie zakupu kierownicy. Wybór padł na Logitech Driving Force GT.

rFactor dawał spore możliwości do ścigania. Czy to openwheel’e czy „budy”. Liga Pit-Lane rozwijała się bardzo dobrze, czego efektem były dwie serie wyścigowe, międzynarodowe wyścigi świąteczne. W międzyczasie rekreacyjnie dołączyłem do LiGNA organizowanej na portalu F1 Wyprzedź Mnie! Głównie interesowały mnie serie samochodów turystycznych, zabudowanych.

W 2014r. przyszło wypalenie. Za dużo tych serii, organizacji i podjąłem decyzję o zakończeniu swojej przygody z simracingiem. Sprzedałem nawet kierownicę. To miał być definitywny koniec. Tak mi się wydawało.

2019r. to czas zmian w życiu prywatnym i zawodowym. I ta druga zmiana zapaliła miłość do simracingu od nowa. Udało się nabyć nową kierownicę Logitech DFGT (mam sentyment do tego modelu) i próba swoich sił w Assetto Corsa.

Obecnie ścigam się w blogowej lidze PowrótRoberta.pl oraz jestem współorganizatorem Amatorskiej Ligi Assetto Corsa.